قانون مندی شگفت انگیز جهان هستی

قانون مندی شگفت انگیز جهان هستی

مقاله‌ای از “ولفگانگ پاولی” برنده جایزه نوبل فیزیک در سال ۱۹۴۵ که به خاطر کشف قانون جدیدش به نام اصل انحصاری پاولی که مورد تشویق آلبرت انیشتین هم قرار گرفت معروف است. پاولی می‌گوید:
هر چیزی در جهان ارتعاش مخصوص به خودش را دارد.

همه الکترون‌ها دارای سه ویژگی هستند؛ به نام‌های:

سطح انرژی

چرخش

مدار

که فیزیک‌دان‌ها بر اساس این سه ویژگی عدد کوانتومی هر الکترون را محاسبه می‌کنند و به دست می‌آورند.
پاولی می‌گوید:
هیچ دوالکترونی در جهان هستی دارای عدد کوانتومی یکسانی نیست.
پاولی مثالی می‌زند و می‌گوید:
سیبی را برمی‌داریم و از میان میلیاردها الکترونی که درون آن است فقط یکی را انتخاب می‌کنیم. فرض کنید نام آن الکترون را بگذاریم “اریک

عدد کوانتومی اریک عددی بسیار طولانی است. اما برای این‌که کارمان را اینجا ساده کنیم فرض کنید آن عدد بزرگ ۲۳ باشد. پاولی ثابت کرد در هیچ کجای جهان هستی حتی در ستاره‌ای در کهکشان نه‌تنها هیچ سیب دیگری بلکه هیچ شیئی دیگر پیدا نمی‌کنید که الکترونش عدد کوانتومی آن ۲۳ باشد.

حال اگر دستمالی برداریم و سیب را برق بیندازم از اصطکاک ایجادشده انرژی حاصل می‌شود و این انرژی عدد کوانتومی اریک را ارتقا داده و به مثلاً ۲۶ می‌رساند و درست در همان لحظه تنها الکترونی که در جهان هستی با عدد کوانتومی ۲۶ بوده دستخوش تغییر می‌شود.

جهان ما برای حفظ توازن خود لحظه‌به‌لحظه آرایش خود را تغییر می‌دهد. پاولی با اثبات این موضوع جایزه نوبل فیزیک گرفت و گفت: اگر هر الکترونی دارای ارتعاش منحصربه‌فرد خود باشد، پس هر شیئی در جهان واجد ارتعاش مخصوص به خود است.

اما نتیجه‌گیری

وقتی یک سیب با یک اصطکاک کوچک تغییر پیدا می‌کند بنابراین وقتی‌که من فرزندم را در آغوش می‌گیرم و می‌بوسم و یا وقتی‌که همسرم را می‌بخشم و یا وقتی‌که به همسایه‌ام ناسزا می‌گویم و یا وقتی‌که دست خودم را خارش می‌دهم، درواقع دارم دستور زنجیره‌ای از تغییرات را به جهان هستی می‌دهم…!
هر اندیشه‌ای که از ذهن ما می‌گذرد الکترون‌هایی را در گستره جهان هستی به ارتعاش درمی‌آورد و دستخوش تغییر می‌کند، اندیشه فقط بر ماده تأثیر نمی‌گذارد بلکه اندیشه خود ماده است.
غم و غصه مرا غمگین می‌کند و این بزرگ‌ترین اشتباهی است که در من اتفاق می‌افتد.چون غم و اندوه باید مرا هشیارتر کند چون وقتی زخمی می‌شویم آگاه‌تر می‌شویم.اندوه نباید بیچارگی را بیشتر کند.

بنابراین رنج را تحمل نکنید، بلکه آن را دریابید چون رنج کشیدن فرصتی است برای هوشیارتر شدن.
((فلسفه بود))

 سخن پایانی

اگر به‌جای محبتی که با کسی کرده‌اید از او بی‌مهری دیدید ناامید از محبت کردن نشوید چون برگشت آن را از فرد دیگری در یک رابطه دیگر و در یک موضوع دیگر خواهید دید.
به خاطر همین می‌گویند علم بر آموزه‌های فلاسفه مهر تأیید می‌زند. چون فلاسفه همیشه معتقدند همه‌چیز در جهان هستی به هم مرتبط است، تمام انرژی‌هایی که از شما ساطع می‌شود به شما بازمی‌گردد. مثبت باشید تا مثبت باز پس گیرید.
این مطلب را جدی بگیریم و از کنارش به‌راحتی نگذریم، در گسترهٔ کیهان هیچ اتفاقی بی‌دلیل و بی‌حکمت نیست. قوانین را بشناسیم و بر اساس قانون عمل کنیم.
آن‌وقت جهان درون و بیرونمان به بهشتی وصف‌ناشدنی بدل خواهد شد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (۲ votes, average: ۵,۰۰ out of 5)

چرا به کانال تلگرامی رویاهای بزرگ که مطالب و کلیپ های بسیار جذابی در ارتباط با موضوعات موفقیت، شادی، ثروتمندی، روابط، انگیرشی و … دارد نمی پیوندید؟