رویاپردازان ثروتمند

 

رویاپردازان ثروتمند 

سریع ترین راه ثروتمند شدن و در عین حال دشوارترین راه برای میلیونر شدن (رویاپردازان ثروتمند)
تام کورلی، نویسنده ی کتاب های «عادات ثروتمند» و «فرزندان ثروتمند: راهنمای فرزندپروری با هدف شادمانی و کامیابی در زندگی»، که پنج سال از زندگی خود را به مطالعه ی عادات و فعالیت های روزانه ی ۲۳۳ فرد ثروتمند گذرانده، چهار مسیر عمده برای تبدیل شدن به یک میلیونر شناسایی کرده است:

۱.روش پس انداز و سرمایه گذاری: که افراد، مستقل از شغلشان، دائما به روش های هوشمندانه ای برای افزایش ثروتشان می اندیشند.

۲. روش صعود از پلکان شرکتی: که افراد، تمام زمان و انرژی خود را به صعود از نردبان شرکتی که در آن کار می کنند، اختصاص می دهند و معمولا حقوق های بسیار بالایی دریافت می کنند.

۳. روش فضیلت مندی: که شخصی که در انجام کار به خصوصی از همه بهتر است، آن را بر می گزیند و معمولا به تحصیلات عالیه نیازمند است.

۴. روش رویاپردازی: که افراد این دسته، همه در جستجوی یک رویا، نظیر آغاز کسب و کار خودشان، تبدیل شدن به یک بازیگر، موسیقی دان یا نویسنده ی موفق هستند.

 

رویاپردازان ثروتمند از نگاه آمار

حدود ۲۸ درصد افراد در مطالعه ی کورلی، جزء دسته ی رویاپردازان هستند و میانگین ثروت آن ها با ۷.۴ میلیون دلار، بسیار بیشتر از بقیه ی دسته ها بود. همچنین؛‌ آن ها توانسته بودند تا ثروت خود را در مدت میانگین ۱۲ سال به دست آورند.

این سریع ترین و پرسود ترین روش برای پولدار شدن است. هفت تن از ۱۰ میلیاردر ثروتمند جهان، شامل جف بزوس، بیل گیتس، مارک زاکربرگ و مایکل بلومبرگ، همگی از همین مسیر به ثروت رسیده اند.

مسیر رویاپردازان در عین حال، سخت ترین، خطرناک ترین و پرفشارترین مسیر هم هست. گام نهادن در این مسیر، مستلزم استقامت خارق العاده ی روحی و جسمانی است.

به عنوان مثال، افرادی که در مسیر رویاپردازان وارد شده اند، پیش از به واقعیت تبدیل کردن رویایشان، به طور میانگین بین ۶۵ تا ۷۵ ساعت در هفته کار می کنند. تعطیلات و مسافرت تقریبا وجود خارجی ندارد. این ساعات کار طولانی و غیبت های مکرر و مداوم، همه ی اطرافیان و خانواده ی آنان را تحت فشار سنگین قرار می دهد.

همچنین؛ تا زمان سودآوری رویا، تحمل فشار اقتصادی ناشی از بدهی های معوق و حمایت از خانواده به صورت همزمان، تقریبا غیرقابل تحمل بوده است. لزوم ریسک پذیری بالای رویاپردازان، عامل دیگر سختی این مسیر است. آن ها حاضرند تا همه چیز را در این مسیر قربانی کنند: منزلشان، اتوموبیلشان و پس اندازشان؛ حتی زمانی که هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد.

مقابله با ناامیدی، چالش دیگر رویاپردازان است. به دلیل این که این افراد، دارای اهدافی بسیار جاه طلبانه هستند که دست یابی به بسیاری از آنان غیر ممکن به نظر می رسد؛ شماری از افراد، البته با نیت خوب، تلاش می کنند تا ایده آلیست ها را از هدفشان منصرف کنند و به سوی پیگیری یک هدف دیگر بکشانند. بسیاری از میلیونرها به کورلی گفته اند که چندین و چند بار، قصد تسلیم شدن داشته اند.

 

۶ خصوصیت رویاپردازان

سوالی که هرکس باید از خود بپرسد این است که آیا مسیر دنبال کردن یک رویا و وقف همه چیز و همه کس در راه دست یابی به آن، برای او مناسب است؟

اگر مخالف ریسک کردن هستید، احتمالا این مسیر مال شما نیست. اما اگر هر یک از خصیصه ها و عادت های زیر را دارید، ممکن است به عنوان یک رویاپرداز، موفق شوید:

۱. کار کردن برای کسی دیگر، جزء گزینه هایتان نیست. رویاپردازان ترجیح می دهند برای خودشان کار کنند تا این که تحت هدایت یک مدیر یا کارفرما قرار گیرند. آن ها نمی توانند دستور گرفتن را تحمل کنند و مایلند تا کارها را به شیوه ی خودشان انجام دهند.

۲. هدف محور هستید. اگر اهداف روزانه، ماهانه، سالانه و بلندمدت برای خود تعیین می کنید؛ بسیار شبیه به رویاپردازان عمل می کنید. برای یک ایده آلیست، تعریف هدف، «چیزی است که باید به آن برسم»، است؛ نه «چیزی که تلاش می کنم تا به آن برسم».

۳. به صورت روزانه، برای رشد فردی خود تلاش می کنید. بی توجه به مشغله ای که داشتند، رویاپردازان حداقل ۳۰ دقیقه در روز را صرف کارهایی نظیر: مطالعه، نرمش کردن، حضور در سمینارها، شرکت در کلاس های آموزشی و شبکه سازی با افراد می کردند.

۴. سبک زندگی متعادلی دارید. رویاپردازان روی چیزهایی که احتیاج ندارند، هزینه نمی کنند. به ندرت یک رویاپرداز را که در آغاز دوران کاری اش قرار دارد؛ می بینید که در یک رستوران مجلل در حال صرف غذاست یا سوار یک اتوموبیل گران قیمت شده است.

۵. وظایف روزانه تان را به سرانجام می رسانید. طرز تفکر رویاپردازان، هنگام انجام کارها، «همین الان انجام شود» است. ثروتمندان مورد مطالعه در این تحقیق، حداقل بین ۷۰ تا ۸۰ درصد وظایف روزانه شان را انجام می دهند. این برای یک شخص معمولی،‌ آسان نیست. یکی از آنان به کورلی گفته که تعلل، هیچ وقت یک گزینه نیست.

۶. با این که اهمیت آموختن از شکست هایتان را می دانید؛ اما روی آن ها توقف نمی کنید و بیش تر مایلید تا روی موفقیت هایتان متمرکز شوید. رویاپردازانی که مورد مطالعه قرار گرفتند، چیزی شبیه به کارنامه ی پیروزی دارند که لیستی است از تمام کارهای تحسین برانگیزی که تا به حال انجام داده اند. هنگامی که با یک مانع به ظاهر غیرقابل عبور روبه رو می شوند، آن لیست را مرور می کنند. کارنامه ی پیروزی، شبیه به یک فایروال است که مانع از انصراف رویاپردازان از پیگیری هدف شان می شود.

رویاپردازان به کار خود ادامه می دهند؛ چون به موفقیت خود ایمان راسخ دارند و حاضر به پرداخت هزینه های کلان برای دست یابی به هدفشان هستند. بنابراین؛ بار دیگری که یک میلیونر کارآفرین را دیدید، حسرت آن چه که دارند را نخورید؛ به آن ها به خاطر پایمردی تسلیم ناپذیرشان رشک ببرید.

مقاله بر گرفته از کانال تلگرام: مشاور سرمایه گذاری معیار

 

پیشنهاد ویژه : دوره آرزوی تو دستور توست “ یکی از بهترین دوره های آموزشی قانون جذب و رسیدن به خواسته ها و آرزوها در دنیا و ایران از ” کوین ترودو ”  هست که شما عزیران میتوانید برای آشنایی، دانلود رایگان ۴ قسمت اول و خرید کامل این دوره فوق العاده عالی  اینجا کلیک نمایید.

این دوره  در سال ۲۰۰۹ به صورت سمیناری دو روزه در مکانی مخفی و بسیار با شکوه و مجلل در کوههای آلپ کشور سویس برگزار شد در این سمینار دعوت نامه هایی به افراد در سرتاسر دنیا ارسال گردید و افرادی از ملیتهای مختلف در این سمینار حاضر بودند.

در ضمن به دلیل اینکه افراد بسیار معروف و ثروتمندی از سطوح بالای جامعه، گروههای مخفی، افراد سطح بالای دولتی و خانوداه های پادشاهی و… در این سمینار حضور داشتند و نمی خواستند هویت شون آشکار شود بنابرین این سمینار فقط بصورت صوتی ضبط گردید. که البته این سمینار در سایت رویاهای بزرگ به فارسی دوبله شده است.

موضوع دوره ” آرزوی تو دستور توست “

در این دوره ترودو به زیبایی آموزش می دهد که چگونه هر فردی می تواند به خواسته ها و آرزوهای خود برسد و میلیونها دلار درآمد داشته باشد. همچنین درباره رازهایی که ثروتمندان دارند و نمی خواهند که مردم عادی از آنها اطلاع داشته باشند صحبت می کند.

در مورد این صحبت می کنند که چگونه هر فردی چراغ جادوی علاالدین خود رو دارد و می تواند برای رسیدن به خواسته های خود به غول چراغ جادو دستور دهد و خواسته خود را آشکار در زندگی ببیند. شاید این موضوع برای شما عجیب و غیر قابل باور به نظر برسد؛ ولی حقیقت دارد.

در این دوره ترودو اولین مبحثی که درباره آن صحبت می کند این هست که شما به چه کسی گوش می کنید؟ از چه کسی یاد می گیرید و الگو بر می دارید؟

این موضوع رو بسیار پایه ای و اساسی می داند و تاکید می کند که شما نمی توانید به کسی گوش کنید که تنها کتابی در مورد پول درآوردن نوشته و سمیناری برگزار کرده!

چرا که این افراد در زندگی واقعی خودشون پولی بدست نیاوردند و در زندگی شون مدرکی ندارند که برای اثبات حرف هایشان نشان بدهند. زیرا آنها تنها پولی که بدست آوردن از فروش کتاب و سمیناری بوده که درباره پول نوشتند.

ترودو در این سمینار می گوید که مطالب این دوره از او نیست و او فقط یک پیغام رسان هست او توضیح می دهد که مطالب و آموزشهای این دوره از کتابها، افراد و منابعی در گروه های مخفی می آید، مطالبی که طی هزاران سال گذشته در این گروه های مخفی گردآوری شده و نسل به نسل و سینه به سینه به افراد سطح بالای جامعه منتقل گردیده و این افراد به شدت مراقب بودند که این مطالب در اختیار مردم عادی در طی زمان قرار نگیرد.

ترودو می گوید که گروه های مخفی در طول تاریخ برای این بوجود آمده اند که این اطلاعات و قدرت فقط در اختیار افراد سطح بالای جامعه و خانواده های آنها باشد تا بتوانند مردم عادی رو از این طریق کنترل کنند و ثروت و منابع جامعه را در اختیار خودشان داشته باشند.

آنها خودشان را برتر از افراد عادی جامعه میدونستند. خوب پس این گروه برتر جامعه؛ آمدند و این گروه‌های مخفی و مجامع پنهان را ایجاد کردند که یکی از آنها همان ” فراماسونری “ هست و اون یکی که خیلی هم معروفه، دانشگاه ییل هست. این دانشگاه امریکایی گروه مخفی داره به اسم ” اسکالن اند بونز ” که نمادشان عکس جمجمه و استخون هست. این گروه در جاهای مختلف کلاس برگزار می‌کند و سمینارهای مختلفی دارند.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (۱ votes, average: ۵,۰۰ out of 5)

 

چرا به کانال تلگرامی رویاهای بزرگ که مطالب و کلیپ های بسیار جذابی در ارتباط با موضوعات موفقیت، شادی، ثروتمندی، روابط، انگیرشی و … دارد نمی پیوندید؟