هشت رازی که نمی‌گذارد پولدار شوید

پولدار شدن رویای همه ماست. توی این دنیا کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که حتی برای یک‌بار رویای پولدار شدن به مغزش خطور نکرده باشد. این وسط بیشتر ما هم با دیدن آدم‌های پولدار نه‌فقط یک‌باره یاد رویای همیشه‌مان می‌افتیم که خیلی زود در برابر آدم ثروتمند هم جبهه می‌گیریم. ”طرف شانس داشته وگرنه… خدا برایش خواسته وگرنه…” حقیقت این است که شاید شانس و خواست خدا همراه طرف بوده اما این وسط یک سری رفتارها هم بوده‌اند که حتماً طرف را به مال‌ومنال رسانده‌اند. عاداتی که او خیلی وقت پیش از من و شما آن‌ها را ترک کرده و خیلی زود به خواسته‌اش رسیده. اگر شما هم دنبال پولدار شدن هستید بد نیست عادت‌هایی که راه رسیدن به پول را جلوی‌تان سد می‌کنند را بشناسید. در این مقاله با هشت رازی که نمی‌گذارد پولدار شوید، آشناتون می‌کنیم!

۱- اگر روی پس‌انداز کردن تمرکز دارید نه خرج کردن…

درست است که برای پول‌دار شدن باید پول روی پول گذاشت اما داستان این است که تا مزه خرج کردن درست‌وحسابی هم زیر دندانتان نیاید آن‌وقت انگیزه‌ای هم برای پول جمع‌کردن ندارید. توی دنیا آن‌هایی دنبال پول جمع‌کردن هستند که برای خرج کردنش هم‌فکری دارند. پس به‌جای اینکه به پس‌انداز بیشتر فکر کنید برای چطور خرج کردن هم وقت بگذارید. البته پس‌انداز را هم فراموش نکنید. سهمی پس‌انداز و سهمی خرج.

۲- اگر هنوز هیچ جایی سرمایه‌گذاری نکرده‌اید…

هیچ آدم پولداری یک‌شبه پولدار نشده مگر اینکه روزی جایی سرمایه هرچند اندکی را به کار گرفته باشد که بعدها نتیجه‌اش او را به عرش اعلا رسانده. پس اگر رویای پولدار شدن دارید همین‌الان آستین بالا بزنید و یک‌راه هرچند ساده برای سرمایه‌گذاری پیدا کنید. این قانون را هم فراموش نکنید که همه پولدارهای دنیا متوسط ۲۰ درصد درآمدشان را سرمایه‌گذاری کرده‌اند!

۳- اگر به حقوق ثابت راضی هستید…

بعضی‌ها روحیه ثابتی دارند و اهل ریسک نیستند؛ یعنی همین‌که ساعت هفت صبح از خانه بزنند بیرون و به محل کارشان برسند و ساعت دو بعدازظهر اداره را ترک کنند و آخر ماه هم حقوق ثابتی بگیرند برایشان کفایت می‌کند. این روحیه آرام ستودنی است اما نباید از او توقع پولدار شدن داشته باشید. پولدارها دنبال نتیجه هستند نه زمان صرف کردن!

۴- اگر رویای دیگران را دنبال می‌کنید…

خیلی از ما ناخواسته دنبال رویای دیگران می‌رویم. مثلاً توقعاتی که از کودکی از ما داشته‌اند و باورهایی که به ما القا کرده‌اند. نمونه‌اش انتظار پدر و مادرها برای دکتر و مهندس شدن فرزندشان می‌شود رؤیایی که برای او می‌سازند نه رؤیایی که خود او دنبالش می‌رود. اگر می‌خواهید پول روی پول بگذارید باید شیفته کار خودتان باشید نه انتظاری که از شما داشتند و دارند!

۵- اگر به منطقه امنتان دل‌بسته‌اید…

همه در زندگی دنبال امنیت و آسایش هستیم آن‌قدر که ترجیح می‌دهیم وقتی به‌جای ثابتی رسیدیم دیگر شرایط را تغییر ندهیم. این شرایط ثابت را به اسم منطقه امن می‌شناسیم. شما وقتی می‌توانید به پولدار شدن فکر کنید که جسارت بیرون آمدن از این منطقه امن را هم داشته باشید. اگر رویای پولدار شدن دارید یاد بگیرید که توی شرایط مبهم هم پا بگذارید.

۶- اگر هدفی برای پول‌دار شدن ندارید…

برای پول درآوردن باید هدف داشت. درواقع بیشتر برای خرج کردنش باید هدفمند بود. باید هدفی واضح و مشخص داشته باشید. خرید خانه، ماشین، ویلا، سفر خارجی و… این‌ها همه هدف‌های مشخص هستند. یکی از دلایلی که آدم‌ها پول‌دار نمی‌شوند این است که اصلاً نمی‌دانند باید با پولشان چه کنند.

۷- اگر اول خرج می‌کنید و بعد پس‌انداز…

همیشه قبل از این‌که برای خرج کردن حقوقتان تصمیم بگیرید سهمی که برای پس‌انداز در نظر دارید را کنار بگذارید. ۱۰ درصد از درآمد ماه اگر به پس‌انداز اختصاص پیدا کند آن‌وقت دیگر مشکلی نخواهید داشت. این سهم باید در هر شرایطی کنار گذاشته شود.

۸- اگر فکر می‌کنید پولدار شدن محال است…

با خودمان که تعارف نداریم. تا وقتی‌که فکر می‌کنیم پولدار شدن کار ما نیست هیچ اتفاقی هم برایمان نمی‌افتد. آن‌هایی که به نظر ما خدا به‌شان شانس و پول باهم داده فرقشان با ما این است که به پولدار شدنشان باور داشتند. پس به غیرممکن‌ها فکر کنید. حتماً ممکن می‌شود!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (۲ votes, average: ۵,۰۰ out of 5)

چرا به کانال تلگرامی  رویاهای بزرگ  که مطالب و کلیپ های بسیار جذابی در ارتباط با موضوعات موفقیت, شادی, ثروتمندی, روابط, انگیرشی و … دارد نمی پیوندید؟