کتاب الکترونیک معجزه شکرگزاری

معجزه شکرگزاری

 

 

مقدمه کتاب “معجزه شکرگزاری” نوشته خانم راندا برن

ماجراجویی ما از دو هزار سال پیش آغاز می‌شود، هنگامی‌که دانش متغیر زندگی در پس متنی مقدس پنهان بود.

جمله‌ای که در ادامه می‌آید از انجیل متی در کتاب مقدس برداشت ‌شده و در طی چند سده افراد را سرگشته و از درک خود عاجز نگاه داشته است:

«هرکس که اراده کرده تا بیشتر دریافت کند، به حد کفایت دریافت داشته است. هرکس که این‌گونه نخواسته است، داشته هایش از او بازگرفته خواهد شد.»

باید اعتراف کنیم که این متن هنگام خواندن، غیرمنصفانه به نظر می‌رسد. چراکه می‌گوید ثروتمند، ثروتمندتر و فقیر، فقیرتر می‌شود. ولی در این متن معمایی نهفته است که اگرهاش باید گشوده شود. رازی که باید برملا شود و هنگامی‌که به این راز پی ببرید، دنیایی نوین در پیش چشمان شما روشن می‌شود.

پاسخ این راز که قرن هاست از انسان پنهان مانده یک واژه ی ناپیداست: شکرگزاری (سپاسگزاری)

«هرکس که قدردان و شکرگزار باشد بیشتر و به حد کفایت به او عطا خواهیم کرد. هرکس که شکرگزار نباشد، هرآنچه را که دارد از او بازمی ستانیم.»

با آشکارسازی یک واژه‌ی ناپیدا، یک متن مرموز همچون کریستال، شفاف می‌شود. دو هزار سال از تاریخ ثبت این متن گذشته است، ولی امروز نیز مانند هر روز دیگر حقیقت آن آشکار است:

اگر زمان را برای شکرگزاری مغتنم نشمارید، به بیشتر دست نخواهید یافت و هرآنچه را که دارید نیز از دست خواهید داد. وعده ای که با قدرشناسی به حقیقت می‌پیوندد در این واژه ها نهفته است: اگر شکرگزار باشید به شما بیشتر و در حد فراوانی داده خواهد شد.

در کتاب مقدس قرآن، بر وعده شکرگزاری تأکید شده است:

«به یادآور هنگامی را که پروردگارت فرمود: اگر شکرگزار باشی به تو بیشتر عطا خواهم کرد و اگر ناسپاسی کنی بر تو عذابی دردناک را فرود خواهم آورد.»

مهم نیست که پیرو چه دین و آئینی هستید یا به طور کی آدمی مذهبی هستید یا خیر، این جمله های کتاب مقدس و قرآن، زندگی شما را در بر خواهد گرفت. آن ها قانون بنیادی و اساسی علم و جهان را بر شما آشکار می کنند.

“معجزه شکرگزاری” قانوﻧﯽ جهاﻧﯽ است.

شکرگزاری(سپاسگزاری) به‌سان ﻗﺎنوﻧﯽ جهانی عمل می‌کند که تماﻣﯽ زندﮔﯽ شما را در برمی‌گیرد. بر اساس ﻗﺎنون جذب، که تمام انرژی و نیروی ﻣوجود در جهان پیرامون ﻣﺎ را از شکل‌گیری اتم‌ها ﺗﺎ حرکت گیاهان را دربردارد، «هر چیزی، مشابه خود را جذب می‌کند.»

این بدان علت است که سلول های هر موجود زنده ای توسط قانون جاذبه در کنار یکدیگر قرار گرفته اند که این روند درباره اشیا نیز صادق است. در زندگی شما قانون بر تفکر و احساساتتان حکومت می کند. چرا که آن ها نیز انرژی هستند، پس هر آن چه را که می اندیشید یا هر چه را که احساس می کنید به سوی خود جذب می کنید.

اگر می‌اندیشید «کارم را دوست ندارم»، «پول کافی به دست نیاورده‌ام»، «نمی‌توانم شریک ایده آلم را بیابم»، «نمی‌توانم قبض هایم را پرداخت کنم»، «او قدرمرا نمی‌داند»، «بچه‌ام مشکل‌آفرین است»، «با والدینم راحت نیستم»، «همسرم افتضاحِ»، «ازدواج من به مشکل برخورده»، بیشتر آن‌ها را به سمت خود جذب می‌کنید.

ولی اگر بیشتر به چیزهایی بیاندیشید که از آن‌ها راﺿﯽ و شکرگزارید، مانند «کارم را دوست دارم»، «خانواده‌ام از من بسیار حمایت می‌کنند»، «من بهترین تعطیلات را داشتم»، «من امروز احساس فوق‌العاده‌ای داشتم» یا «تعطیلات بسیار زیباﯾﯽ را در پیک‌نیک در کنار پسرم گذراندم»، شما مخلصانه و صادقانه شکرگزاری را احساس خواهید کرد، قاﻧون جذب به شما می‌گوید که بیشتر از پیش خوبیها و فرصت‌ها را به دست خواهید آورد.

همانگونه که آهن به سوی آهنربا کشیده می­­شود، شکرگزاری (سپاسگزاری) شما نیز همچون آهنربا عمل می­کند. هر چه بیشتر قدرشناس باشید، فراوانی و موهبت­ های بیشتری را به سوی خود جذب خواهید کرد. این یک قانون جهانی است!

علم و معجزه شکرگزاری

شما گفتارهای این­چنین را شنیده ­اید: « هر­چه بکاری همان را برداشت می­کنی»، « از هر دستی بدهی، با همان دست پس می­گیری» تمامی این گفتارها نشانگر یک قانون است، همچنین بر قانونی جهانی مهر تأیید می­زند که دانشمند فرزانه اسحاق نیوتن، کشف کرد و به جهانیان نمایاند.

اکتشافات علمی نیوتن شامل قانون اساسی حرکت در جهان است، که یکی از آن­ها می­گوید: « هرکنش، واکنشی برابر و در خلاف جهت خود را دریافت می­کند»

هنگامی که قانون شکرگزاری(سپاسگزاری) را با قانون نیوتن در هم می­امیزید، هر کنش شکرگزاری سبب دریافت واکنش متقابل می شود و آن­چه که شما دریافت می­کنید، همواره برابر با آن شکرگزاری(سپاسگزاری) است که به جا آورده ­اید. به این معنی که عمل شکرگزاری باعث دریافت واکنش شکرگزارانه خواهد بود. این شکرگزاری هرچه صادقانه و مخلصانه ­تر باشد (به بیان دیگر هرچه سپاسگزار باشید) بیشتر دریافت خواهید کرد.

ریسمان طلایی معجزه شکرگزاری

هزاران هزار سال پیش از آفرینش انسان، قدرت شکرگزاری(سپاسگزاری) توصیه و به کار بسته شده است و از آن­جا در طی سده ­ها و در قاره های مختلف از فرهنگ و تمدنی به فرهنگ بعدی نفوذ کرده و می­کند. ادیان اصیل اسلام، مسیحیت، یهودیت، بودیسم، سیک و هندوییسم شکرگزاری را در مرکز و هسته آیینی خود قرار داده ­اند.

(حضرت محمد) که درود خداوند بر او باد می فرماید:

شکرگزاری برای فراوانی­ ای که به شما عرضه می­شود، بهترین دلیل و تضمین است برای ادامه یافتن این فراوانی.

یکی از متفکرین بزرگ مشرق زمین نیز می­گوید: شما هیچ راهی ندارید مگر آن­که قدردان و راضی باشید.

لائوتزو گفته است: اگر شما از چیزها به همان گونه ­ای که هستند لذت ببرید، آنگاه تمام دنیا به شما تعلق خواهد داشت.

کریشنا گفته است هر آنچه را که به او تعارف شود با شادی و شعف می­پذیرد.

حضرت داوود پیامبر از شکرگزاری نسبت به تمام دنیا سخن گفته است، نسبت به هر چیزی که بین زمین و بهشت قرار دارد و (مسیح) پیش از هر معجزه اش شکرگزاری به جا می­­ آورده است.

در آیین بومی­های استرالیا تا ماسایی­ها و زولوهای آفریقا، از ناواجوهای آمریکا، شاونی و چروکی تا تاهیتی­ها، اسکیمو و بومی های موآری زلاندنو، شکرگزار بودن در ریشه­ ی اولیه­ ی آداب و رسوم­شان جای داشته است.

(ته کومسه) رهبر قبیله­ی شاونی سرخپوستان آمریکا:

« بامدادان، هنگامی که از خواب برمی­ خیزید، برای دیدن روشنایی صبح شکرگزاری کنید، برای غذا و شادی زندگی­تان شکرگزار باشید. اگر هیچ علتی برای شکرگزاری نمی ­یابید، پس مشکلی در خود شما هست.»

تاریخ سرشار از اشخاص سرشناس و نام آوری است که شیوه شکرگزار بودن را به کار بسته ­اند و دستاوردهایشان، آن­ها را در میان برترین مخلوقاتی قرار داده است که تا­کنون زیسته ­اند: مهاتما گاندی، مادرترازا، مارتین­ لوترکینگ، لئوناردو داوینچی، افلاطون، شکسپیر، آئسوپ، بلیک، امرسون، دیکنز، پروست، دکارت، لینکلن، یونگ، انیشتین و بسیاری از متفکران و اندیشمندان دیگر.

اکتشافات علمی آلبرت انشتین، نگرش ما را به جهان تغییر داده است و هنگامی که درباره دستاوردهای تاریخی اش سوال می­شود، او تنها از شکرگزاری نسبت به دیگران می­گوید.

یکی از ذهن­های بسیار درخشان تاریخ، بیش از صدبار در روز از دیگران سپاسگزاری می­کرد. آیا این شگفت­ آور نیست که بسیاری از ناپیداهای عالم بر انیشتین مکشوف شد؟ او شکرگزاری(سپاسگزاری) را در تک­ تک روزهای زندگی ­اش تمرین کرد و در مقابل از انواع مواهب و نعمت­ها برخوردار شد.

هنگامی که از اسحاق نیوتن درباره راز دستاوردهای علمی­ اش سوال شد، او گفت که بر شانه­ ی غول­ها ایستاده است. در سال­های اخیر، اسحاق نیوتن به عنوان بزرگ­ترین کمک کننده به علم و بشریت شناخته شده است. او همچنین همواره شکرگزار(سپاسگزار) تمام زنان و مردانی بوده که پیش از او زیسته اند.

دانشمندان، فلاسفه، مخترعین، کاشفان و پیامبرانی که شکرگزاری(سپاسگزاری) را به کار بسته­ اند، دستاورد آن را برداشت کرده ­اند و از توان ذاتی آن بسیار آگاه بوده­ اند. هرچند که هنوز قدرت و نیروی شکرگزاری برای بسیاری از افراد ناشناخته است. زیرا برای تجربه­ شکرگزاری در زندگی خود باید آن را به کار ببندید.

شکرگزاری می­تواند به شیوه­ معجزه آسایی روابط شما را به روابطی شادی­ آور و معنادار بدل کند که به شرایط کنونی شما بستگی ندارد. قدرشناسی می­تواند به گونه ای معجزه آسا شما را کامیاب کند. آن سان که پول لازم را برای هر چیز دلخواهی داشته باشید و درجهِ سلامت شما فزونی پیدا خواهد کرد و شادمانی را برای­تان به ارمغان می­ آورد که فراتر از تصورات همیشگی شما بوده است.

شکرگزاری چنان نیرویش را به کار می­گیرد که مهارت و شغل شما را بهبود می­بخشد و موفقیت شما را افزایش می­دهد و شغل رؤیایی و دلخواه­تان  را برای شما به ارمغان می­ آورد. در حقیقت به هر چه که می­خواهید انجام بدهید و یا داشته باشید، دست خواهید یافت. شکرگزاری شما وسیله ای است تا به آن برسید. نیروی شگفت انگیز شکرگزاری شما را به طلا تبدیل خواهد کرد.

فرمول معجزه شکرگزاری

دانش یک گنج است و عمل کردن کلید آن.

« ابوزید عبدالرحمن ابن خلدون (808-732)، جاعه شناس فیلسوف و مورخ»

در تمامی مذاهب، اسطوره ها و حتی افسانه ها آمده است که برای دستیابی به موفقیت، «نخست باید واژه­ه ی کلیدی را به زبان آورد.»

برای آن­که انرژی حاصل از شکرگزاری را شامل حال خود کنید، نخست باید این واژه را بگویید: شکرگزارم(سپاسگزارم). نمی­توانم برای شما از چگونگی اهمیت واژه شکرگزارم در زندگی تان بگویم. برای آن­که زندگی قدرشناسانه ­ای داشته باشید و نتیجهِ آن را در زندگی­تان تجربه کنید باید شکرگزارم کلمه ی باشد که در زندگیتان بیش از همه می­گویید و احساس می­کنید. این واژه باید به شناسه­ شما تبدیل شود. شکرگزارم، پلی است از وضعیت فعلی شما به زندگی رؤیایی­تان.

فرمول اصلی این گونه است.

به عمد واژه شکرگزارم را در ذهن و زبان خود تکرار کنید:

شما هرچه بیشتر به صورت عمدی به کلمه­ شکرگزارم فکر کنید و آن را به کار ببرید، قدرشناسی را بیشتر احساس خواهید کرد.

هرچه بیشتر به شکرگزاری بیندیشید و بیشتر آن را احساس کنید، فراوانی بیشتری دریافت خواهید کرد.

شکرگزاری یک احساس است. بنابراین هدف نهایی در تمرین آن است که هرچه بیشتر آن را احساس کنید، زیرا این نیروی احساسات شماست که به تأثیر آن در زندگی­تان شتاب می­ بخشد.

قانون نیوتن، یکی برای یکی است؛ آنچه که می­دهید، به صورت برابر دریافت می­کنید. این بدان معناست که اگر احساس شکرگزاری(سپاسگزاری) را در خودتان افزایش دهید، نتایج آن در زندگی­تان فزونی خواهد یافت تا با احساس ما برابر شود. هرچه احساس­تان راستین ­تر باشد و خالصانه شکرگزاری(سپاسگزاری) کنید، شما با شتاب بیشتری تغییر می­یابید و روند دگرگونی­ تان شتاب بیشتری خواهد گرفت.

هنگامی که در می­ یابید این رفتار به تمرین کمی نیاز دارد و چقدر راحت می­توانید شکرگزاری(سپاسگزاری) را با زندگی­تان بیامیزید و هنگامی که نتایج آن را در زندگی خود احساس کنید، آنگاه هرگز به بازگشت به زندگی پیشین خود نخواهید اندیشید. اگر شکرگزاری(سپاسگزاری) را کمی تمرین کنید، زندگی­تان تغییر اندکی خواهد یافت. اگر شکرگزاری را هر روز بیشتر تمرین کنید، زندگی­تان به شدت تغییر خواهد کرد و به سوی تعالی خواهد رفت، آن­چنان که هرگز تصورش را نیز به ذهن راه نخواهید داد.

معجزه شکرگزاری

 معجزه شکرگزاری: یک کتاب کاربردی عالی

در این کتاب 28 تمرین وجود دارد که به گونه­ ای ویژه طراحی شده است تا به شما بیاموزد که چگونه نیروی شکرگزاری(سپاسگزاری) را به کار بگیرید و سلامت، پول و شغل و روابط خود را بهبود بخشید و کاری کنید تا کوچک­ترین خواسته ها و بزرگ­ترین آرزوهایتان به حقیقت بپیوندد. شما همچنین خواهید آموخت که چگونه مشکلات خود را حل کنید و هرگونه موقعیت منفی را تغییر دهید.

وقتی این دانش تغییر زندگی را می­خوانید، شیفته­ آن خواهید شد و اما این دانش بدون تمرن کردن آن­چه که می ­آموزید، از میان انگشتان­تان لیز خواهد خورد و فرصتی که برای تغییر زندگی به دست آورده­ اید به راحتی از دست می رود.

برای آن­که این اتفاق رخ ندهد، باید در مدت 28 روز شکرگزاری(سپاسگزاری) را تمرین کنید، تا بدین ترتیب دانش را تا ژرفای سلول­ها و ضمیر ناخودآگاه خود ببرید. تنها در این صورت است که زندگی شما به شکل اساسی تغییر خواهد کرد.

این تمرین­ها به گونه ­ای طراحی شده است که طی 28 روز پیاپی اجرا شوند. این روند به شما اجازه می­دهد که شکرگزاری(سپاسگزاری) را به روش زندگی­تان تبدیل کنید. تمرین شکرگزاری(سپاسگزاری) به صورت متمرکز در روزهای متمادی تضمین خواهد کرد که دگرگونی در زندگی شما رخ خواهد داد و البته به سرعت!

هر کدام از این تمرینات انباشته ­ای از آموزش­های ناپیدا در خود نهفته دارد که دانش شما را به شدت افزایش می­دهد. در هر تمرین شما بیشتر و بیشتر خواهید

آموخت که زندگی چگونه کار خواهد کرد، و داشتن آن زندگی که در رویایتان پرورانده­ اید چقدر ساده است.

دوازده تمرین آغازین نیروی شکرگزاری(سپاسگزاری) برای همه­ آن چیزهایی است که تا کنون دارید از آن­ها استفاده می­کنید و در گذشته به شما عطا شده است. چرا که تا شکرگزار داشته هاتان نباشید، نیروی شکرگزاری(سپاسگزاری) عمل نخواهد کرد و شما دریافت بیشتری نخواهید داشت. این دوازده تمرین اول، به سرعت نیروی شکرگزاری(سپاسگزاری) را برایتان به حرکت وا خواهد داشت.

ده تمرین بعد قدرت شکرگزاری(سپاسگزاری) را درباره­ آرزوها و رویاهایتان و هرچیز دیگری که می­خواهید به کار خواهد گرفت. در خلال این ده تمرین شما توانایی آن را خواهید یافت که به آرزوهایتان جامه­ عمل بپوشانید و خواهید دید روند زندگی­تان متحول می­شود.

شش تمرین پایانی شما را به سطح جدیدی رهنمون می­شود که به وسیله­ آن ذهن و تک­ تک سلول­هایتان را از شکرگزاری(سپاسگزاری) پر خواهید کرد. همچنین، خواهید آموخت که نیروی شکرگزاری(سپاسگزاری) را برای یاری رساندن به دیگران به کار بندید و مشکلات را حل کنید و هر موقعیت منفی را که در طول زندگی با آن برخورد می­کنید، بهبود بخشید.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

 

 

پیشنهاد ویژه : دوستان گرامی در همین ضمینه می توانید برای آشنایی و تهیه محصول بسیار عالی ” دوره آرزوی تو دستور توست “  از کوین ترودو در ارتباط با رسیدن به خواسته ها و آرزوها  با کلیک بر لینک این دوره به صفحه محصول مراجعه کنید.

چرا به کانال تلگرامی رویاهای بزرگ که مطالب و کلیپ های بسیار جذابی در ارتباط با موضوعات موفقیت، شادی، ثروتمندی، روابط، انگیزشی و … دارد نمی پیوندید؟